.

. . .

Agnostic Front
>p>AGNOSTIC FRONT jsou hardcore punková a punk metalová kapela založená v New Yorku roku 1982.

 

Založil ji kytarista Vinnie Stigma (dříve v Eliminators) v listopadu/prosinci 1980 společně s Diegem (baskytara) Robem Krekusem (bicí). Agnostic Front prošli přes několik zpěváků, dva z nich byli John Watson a Jimmy Russian před vyřízením s Rogerem Miretem (dřívě v Psychos). Brzy přibrali bubeníka Raye Barbieriho a baskytarystu Adama Moochieho. Jejich debutové EP United Blood vydali roku 1983 společně s nezávislou hudební společností, od té doby se stali raritou.

Následovalo Victim in Pain(1984) a považovalo se za klíčové New York Hardcorové vydání. Dave Jones nahradil Raye Barbieriho na bicím a Rob Kabula na baskytaře. Roku 1984 Jim "the Kid" Colleti se připojil na bicí. Album potlačilo kapelu na přední místo New Yorské začínající hardcorové scény, která byla výstřední především okolo CBGB (legendární hudební klub), kde hrály skupiny jako The Cro-Mags a Murphy's Law.

Roku 1986 nebylo snadné nahrát album Cause for Alarm a to kvůli neustálému měnění sestavy a i kvůli osobním problémům, nebylo snadné roku 1986 nahrát album Cause for Alarm. Vydali jej za pomocí nezávislé nahrávací společnosti Combat Records, to ovlivnilo a přimíchalo trash metal (podžánr heavy metalu), vytvářel tak spíše žánr znamější jako crossover (punk metal). Mnoho příznivců Agnostic Front považovalo album za jakousi parodii, ale bylo přivítáno v jiných směrech a jejich publikum se tak velmi rozšířilo.

Ještě s další novou řadou kapela vydala v roce 1987 album Liberty and Justice for... .Hardcorová scená se tentokrát měla zhroutit a album bylo uváděné punkem s nedostakem agresivního vlivu, ale i přesto obsahovalo četné množství metalových stylů kytarových sool. Bylo prostě nepodařené s porovnáním s předchozími nahrávkami. O něco později, poté co vydali živé album, byl Miret zatčen kvůli drogám, atak jeho čas strávil psaním nových písniček ve vězení, kdežto Stigma a kapela poprvé cestovali Evropou. Texty napsané Miretem ve vězení tvořily většinou album One Voice(1992), které uvádělo členy od Madball a Sick of It All (další dvě New Yorské kapely). Krátce po tomto vydání se kapela rozhodla vzdát to. Jejich poslední koncert byl v CBGB roku 1993. Album Last Warning, které bylo vydávané společně s United Blood, ke konci nahrávání. Vinnie Stigma podotknul že album Last Warning nenávidí.

Stigma a Miret v roce 1997 dali Agnostic Front znovu do kopy, upsali se nahrávacímu studiu Epitaph. Do kapely vzali bubeníka Jima Collettiho a basáka Roba Kabulaho, který tehdy hrál vs Against The Grain. Pustili se do alba nazvaného Something's Gotta Give, i když Miret v UK oznámil že původní název měl být Today,Tomorrow,Forever. V 1999 následovalo album Riot! Riot! Upstart , které bylo také kritiky vítané. Jejich návratová alba se dobře prodávali a hudebními kritiky byly většinou uznávané pro jejich neposkvrněný hadcore punk/oi! styl. Roku 2001 vydali album Dead Yuppies. Písně tohoto alba byly jen zřídka hrané živě, vzhledem k tomu že kapela hodně zpívala o lásce a nenávisti. V roce 2002 Miret pracoval na vedlejším projektu kapely, Roger Miret a Disasters, hledali zvuk podobný s old school punk rock a Oi!.

Roku 2005 Agnostic Front přišlo s jejich posledním albem Another Voice. Album bylo považováno hlavně jako pokračování alba One Voice. Hudebně je to prostě jako od Agnostic Front, podobně jako Hatebreed.

7.března 2006 Agnostic Front vydali jejich dlouho očekávané DVD "Live at CBGB''